03 Feb 2014
February 3, 2014

Prof.Dr.Mustafa Karahan

0 Comment

Dr. Mustafa Karahan orta öğrenimini Tarsus Amerikan Lise’sinde tamamladı. Orta öğrenimi sırasında AFS uluslararası değişim bursu ile 1 yıl süre ile Amerika’nın Ohio eyaletinde eğitim gördü. Lise mezuniyetini takiben Hacettepe Tıp Fakültesi’nden 1985 yılında mezun oldu.

1988 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesinde ihtisasa başlayan Dr. Karahan asistanlığı sırasında 1990 yılında 3 ay süreyle gittiği Finlandiya’da artroskopi, diz cerrahisi ve spor travmatolojisi eğitimi aldı. 1993 yılında ihtisasını tamamladıktan sonra 1994 yılı Ocak ayında Yardımcı Doçentlik kadrosuna atandı. Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulunda da Spor Travmatolojisi konusunda dersler verdi ve Yüksek Lisans tez danışmanlığı yaptı. 1995 yılında gittiği Houston’da Dr Gary Gartsman’ın yanında Omuz Cerrahisi ve Artroskopi eğitiminin yanısıra Baylor Sports Medicine Institute’da menisküslerin iyileşmesi konusunda bir hayvan deneyi yaptı.

1998 yılında Doçentliğini ve 2004 yılında Profesörlüğünü Marmara Üniversitesi’nde aldı. 70′in üzerinde basılı yayını ve 110′dan fazla bilimsel toplantılarda sunulan bilimsel bildirisi vardır. Çalışmalarını Diz  Cerrahisi, Omuz Cerrahisi,  Spor Travmatolojisi ve Artroskopi üzerine yoğunlaştıran Dr. Mustafa Karahan evli ve iki çocuk babasıdır.